Cookies
Stránka se načítá, vyčkejte prosím ...
Přihláška na kroužek

STAŇTE SE LEKTOREM BERUKROUŽKY, VÍCE INFORMACÍ O POZICI NALEZNETE ZDE.

x
Mateřské školky

Balet

Kroužek baletu rozšiřuje naši nabídku pohybových kroužků spojených s tancem o tu nejklasičtější a nejušlechtilejší formu. Během lekcí jsou dětem hravou a nenásilnou formou předávány základy baletního umu. Obtížnost jednotlivých cvičení a baletních prvků se v průběhu roku úměrně zvyšuje, vždy je však všechno přizpůsobeno individuální skupině, aby všichni všechno co nejlépe zvládali. Důležitou součástí výuky je baletní tyč. Děti se u ní naučí základní prvky, názvosloví a určitou posloupnost, kterou mohou očekávat i při dalších lekcích. Během lekcí jsou důkladně procvičovány jednotlivé kroky a sestavy volně v prostoru, ale také po diagonále. To má velký vliv na rozvoj koordinace a orientace, což bývá častým problémem. Závěr lekce je zakončen individuální improvizací, kdy děti samostatně tančí před ostatními jen na základě svých představ a toho, co se během dané hodiny naučily. Jedná se o velmi přínosný způsob, jak se děti vyrovnávají s určitým studem prezentace sebe samých. Lekce baletu jsou koncipovány velmi individuálně, dle vyspělosti a hlavně pohybových schopností dětí. Každý nový pohyb děti učí lépe znát své tělo a jeho možnosti. Rozvíjí jak motoriku, tak rytmiku a pomáhá dítěti lépe komunikovat ve skupině.

POPIS LEKCE

Každá lekce trvá 45 min, během kterých se skupinou projdeme klasickou systematiku baletního tréninku. Úvod hodiny je zahájen volným protažením a úměrným stretchingem. Po zahřátí vždy opakujeme základní baletní pozice, práce rukou a koordinaci pohybů. Poté následuje série cviků u baletní tyče, která je nezbytnou součástí každé hodiny. Dále pokračuje procvičování jednotlivých kroků a sestav volně v prostoru a také na diagonále. Hodinu často prolínáme krátkými hrami nebo rytmickými cvičeními, aby se udržela příjemná a hravá atmosféra ve skupině. Na závěr provádíme individuální improvizaci. Děti mají možnost tančit samostatně před ostatními jen na základě svých představ a toho, co se v dané hodině nového naučily

 

Struktura lekce

 • Zahřátí
 • Zopakování základních pozic
 • Série cviků u baletní tyče
 • Nácvik sestavy
 • Volná imrovizace s využitím naučených prvků
 • Protažení
 • Relaxace
PODMÍNKY PRO MATEŘSKÉ A ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Věk:

 • Školka: 3-7 let
 • Škola: žáci 1. stupně

 

Vybavení: veškeré vybavení bude dětem zapůjčeno

 

Výuka: 1x týdně 45 minut

 

Minimální počet dětí: 6

 

Prostory: třída / herna / dílna

CENÍK

Cena:

 • Školka:
  – 159 Kč / lekce / dítě při individuální platbě kroužku rodiči
  – 1 099 Kč / při paušální platbě za školku (max. 10 dětí)
 • Škola: 159 Kč / lekce / dítě

 

Způsob úhrady:

 • Školka:
  – individuální platba rodiči – pololetně převodem na účet
  – paušální platba – měsíčně na fakturu
 • Škola: pololetně převodem na účet
Pro více informací
nás prosím kdykoliv kontaktujte!
+420 775 600 308
Proč právě my?
Berukroužky jsou tu pro děti, rodiče, školy a školky. Již 10 let pořádáme skvělé kroužky, příměstské tábory, narozeninové oslavy a workshopy. Pomáháme školkám a školám s jejich provozem a aktivitami. A především plníme náš hlavní cíl - přinášíme úsměv dětem.
Zavolejte nebo napište...
+420 775 600 308
Dostávejte náš newsletter a buďte v obraze!
REGISTROVAT
E-mail byl uložen.
Nebo nám zanechte zprávu
ODESLAT